AK Parti’de aday tanıtım günü: Türkiye Yüzyılı Beyannamesi açıklanıyor

Son dakika haberi: AK Parti, seçim startını veriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşuyor. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

“Tüm Türkiye’de 14 Mayıs’ta sandıklar patlayacak mı? İlhamını bu topraklara dair hayırlı olan ne varsa ondan alan siz dava ve yol arkadaşlarımla birlikte olmaktan şeref duyuyorum.

Allah’ın izniyle yine bir 14 Mayıs arifesinde, 1950’deki inanç ve iradeyle bir kez daha ‘Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir’ demek için bir aradayız. Bizim yeter dememiz Bay Bay Kemal’in yeter demesine benzemez.

Kurulduğumuz günden beri girdiğimiz her seçimi, bu çetin mücadelenin yeni adımı olarak esas aldık. 2002 seçimlerine ‘Tek başına iş başına’ diyerek gittik. 2007 seçimlerine ‘Durmak yok, yola devam’ diye gittik. 2011 seçimlerinde ‘İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün’ dedik. Milletimiz tercihlerini istikrardan yana kullandı. 2015 seçimlerine ‘Sen ben yok, Türkiye var’ diyerek gittik. Türkiye’yi yanımızda bulduk. 2018 seçimlerine ‘Vakit Türkiye vakti’ diyerek gittik. Bugün de Türkiye Yüzyılı için ‘Doğru adımlar’ diyerek bir kez daha milletimizin huzurundayız.

AK Parti, milletimizle gönül gönüle, omuz omuza tarihi bir demokrasi ve kalkınma mücadelesi yürütüyor. Türkiye Yüzyılı sadece bizim değil, İslam aleminden Türk dünyasına tüm dostlarımızın tüm insanlığın ortak yüzyılı.

Bu yürüyüşün gücünü; Türküyle Kürdüyle, Sünnisiyle Alevisiyle, Romanıyla Gayrimüslimiyle, istisnasız bu ülkenin tüm vatandaşlarını, analarının ak sütü gibi helal olan hak ve özgürlükleriyle buluşturmaktan alıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir