Bilimsel olarak dünyanın en güzel kadını belli oldu! 8 binden fazla kişinin arasından18 yaşındaki öğrenci seçildi

Güzellik standartları ülkeden ülkeye değişim gösteriyor. Sosyal medyanın kullanımının artmasıyla da beraber kadınların üzerine kurulan güzellik baskısı her geçen gün artıyor. Göze hoş gelen estetik görünen kadınlar çeşitli yarışmalar ve araştırmalarla belirleniyor. Bu araştırmalarda altın oran tekniği kullanılıyor.

ALTIN ORAN NEDİR?

Doğada güzelliği ifade eden, matematik ve sanatta kullanılan “Altın oran”, ideal insan formu için de kullanılıyor. Estetik cerrahide de geçerli olan altın oran, mükemmel insan yüzüne ulaşılmasını hedefliyor. Büyüğün küçüğe oranı olarak ifade edilen altın oran özellikle yüz estetiğine yön veriyor. Estetik ameliyatlardan önce mutlaka altın oran hesabına uyulması ya da bu orana yaklaşılması gerekiyor.

DÜNYANIN BİLİMSEL AÇIDAN EN GÜZEL YÜZÜNE SAHİP OLAN KİŞİ KİM?

İngiliz şirket Lorraine Cosmetics, “Britanya’nın mükemmel yüzünü” bulmak için bir yarışmaya sponsor olduğunda, parlak teni, doğal sarı saçları ve ışıltılı mavi gözleriyle 18 yaşındaki Dover Dilbilgisi öğrencisi Florence Colgate, muzaffer kazanan ilan edildi. Dünyanın en güzel yüzü 8 binden fazla katılımcı arasından seçildi

lorence Colgate’in altın oran puanı neredeyse mükemmel bir 1.618 iken, Jodie Comer’inki altın orana göre %94.52 doğrudur.

Colagte’nin gözbebekleri arasındaki boşluğun kulaktan kulağa yüzünün genişliğinin yarısına eşit olduğu bulguları nedeniyle İngiltere’deki en güzel kadın olarak kabul edildiğini belirtti.

İŞTE DÜNYANIN EN GÜZEL KADINI

Andrews Üniversitesi Psikoloji Okulu algı laboratuvarından Carmen Lefèvre, Daily Mail’e güzelliğin simetriyle güçlü bir şekilde bağlantılı olduğunu belirterek, “Floransa, güzelliğin tüm klasik belirtilerine sahip… İri gözleri, çıkık elmacık kemikleri var. Dolgun dudaklar ve açık tene sahip.” dedi.

Colgate’in fotoğraflarını derinlemesine inceleyen diğer bilim insanları, “onun yüz oranlarının, aynı zamanda phi olarak da bilinen Altın Oran olan 1,618’in neredeyse mükemmel bir örneği olduğunu” buldular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir