Gençleşmek uğruna yüzüne sünnet derisi enjekte ettiren Seda Sayan’ın doktoruna ödediği para şoke etti

Sayan, TV8’de yayınlanan “Aramızda Kalmasın” programında yaptığı açıklamada, “Bu öyle sanıldığı gibi bir şey değil. Yeni doğan çocuklar hastanede sünnet ettirildiğinde o deriler laboratuvarda çoğaltılıyor. Bu Sağlık Bakanlığı’na başvurulup alınan bir şey. Bu işlem zaten birkaç yıldır yapılıyor, en son yaptıran benim. İşin para yönünü bilmiyorum. İşlemi yapan doktorla can ciğer arkadaşız. Yaptırırken canım yanıyor mu? Ben pek canı yanan bir kadın değilim. Bu kızarık, kabarık görünen yerler bir saate kalmadan düzeliyor. Ama iki gün boyunca asla kimyasal ürünler, makyaj falan kullanmayacaksınız. Tertemiz olacak işlemi yaptırdığınız bölge. Çünkü canlı hücre enjekte ediliyor.” dedi.

Sayan, işlemin ardından yüzünde canlanma ve temizlenme olduğunu belirterek, “Bu işlemi tavsiye ediyorum. Birisi gelse ‘Seda benim de ihtiyacım var’ dese ona da yaptırırım. Bu işlem yara izlerini çok güzel yok ediyor. İnsanların ciltlerinde lekeler var, yara izleri var. Bundan dolayı çekinen insanlar var. Çöpe atılan bir şeyi tıp ne hale getirmiş, bakın. Bunları doğru anlatmak lazım. Beni estetik elçisi seçmeleri lazım, en güzel ben anlatıyorum! Ellerime de yaptırabilirim, olabilir. Ama iki gün su değmemesi lazım, o zor. Vücudun başka yerlerine de yapılabiliyor ama bu işlem, onu da söyleyeyim.” ifadelerini kullandı.

İşlem nasıl yapılıyor?

Sünnet derisi enjeksiyonu, ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmak için kullanılan bir estetik işlemdir. İşlemde, yeni doğan bebeklerden alınan sünnet derisinden elde edilen hücreler, laboratuvar ortamında çoğaltılarak, ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilir.

İşlem, lokal anestezi altında uygulanır ve yaklaşık 30 dakika sürer. İşlem sonrası, ciltte kızarıklık ve şişlik gibi geçici yan etkiler görülebilir.

İşlemin avantajları

Ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.

Cildin elastikiyetini ve esnekliğini artırmaya yardımcı olur.

Cildin nem dengesini korumaya yardımcı olur.

Cildin yenilenmesini ve onarılmasını destekler.

İşlemin dezavantajları

İşlem sonrası ciltte kızarıklık ve şişlik gibi geçici yan etkiler görülebilir.

İşlem, maliyetli bir işlemdir.

İşlem, her hastaya uygulanmayabilir.

İşlem kimlere uygulanabilir?

25 yaş ve üzeri olan kişiler

Ciltlerinde yaşlanma belirtileri olan kişiler

Ciltlerinde yara izi veya lekeleri olan kişiler

Ciltlerinin elastikiyetini ve esnekliğini artırmak isteyen kişiler

İşlem kimlere uygulanamaz?

Hamile veya emziren kadınlar

Alerji veya immun sistemi sorunları olan kişiler

Kan hastalığı olan kişiler

Kan pıhtılaşması problemi olan kişiler

Kanser tedavisi gören kişiler

İşlem hakkında son söz

Sünnet derisi enjeksiyonu, ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olan etkili bir estetik işlemdir. Ancak, her hastaya uygulanabilen bir işlem değildir. İşlem hakkında detaylı bilgi almak için plastik cerrahınızla görüşmeniz önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x