Shiba Inu piyasasında Shibarium’un ardından hareketlilik artmaya başladı

Investing.com – Shiba Inu ekosisteminin katman-2 ağı olarak çalışması planlanan Shibarium Beta sürümünün yeniden devreye alınmasının ardından Shiba piyasasında hareketlilik arttı. 

Büyük yatırımcılar, SHIB token alımlarını hızlandırırken WhaleStats verileri portföyünde büyük miktarda Ethereum tutan yatırımcılarından birinin 1 milyon dolar değerinde SHIB aldığını raporladı. Özellikle Shibarium’un beta sürümünün yayına alınmasından sonra balina olarak tabir edilen büyük yatırımcıların SHIB alımlarında bir artış gözlemleniyor. 

Diğer yandan Shibarium’un ana ağa geçmesinin ardından geliştiriciler her yıl 100 trilyon SHIB yakma hedefini ortaya koyuyor. Shibarium’daki her işlemde SHIB tokeni yakılması planlanırken SHIB yakım oranındaki büyük bir artış bekleniyor. Bunun da dolaylı olarak token fiyatına olumlu yansıması beklentisini artırıyor. 

Shibarium test ağı ise her gün rekor tazelemeye devam ediyor. Puppynet olarak adlandırılan Shibarium ağında 1 milyon işlem sınırı aşılırken ağa 200 binden fazla cüzdanın bağlandığı raporlandı. Shiba’nın en önemli geliştiricilerinden Shytoshi Kusama ise ağa katılmak isteyen 500’den fazla doğrulayıcı olduğu söyleyerek Shibarium’a olan ilginin her geçen gün arttığını vurguladı. 

Shiba Inu ekosistemiyle ilgili başka bir gelişme ise bu hafta ekosistemin NFT’si Shiboshi için yeni bir Twitter hesabı açılması oldu.

Shiba yakım oranında da son günlerde dikkate değer bir artış gözlemleniyor. SHIB yakımlarını raporlayan Shibburn platformuna göre son 24 saatte 802 milyon SHIB yakılırken yaklaşık 800 milyon token tek işlemde yakıldı. Son duruma göre SHIB’in yakım hızı oranı %719 arttı.

Shiba piyasasında hareketlilik devam ederken SHIB fiyatı, dar bantta hareketine devam ediyor. Büyük yatırımcılar, düşük oranlı hareketli değerlendirmek için yüksek miktarlı alım ve satım işlemleri yaparken bu hareketler, kısa süreli olarak SHIB fiyatına önemli bir etkisi olmuyor. SHIB, bugün %1’e yakın düşüşle 0,000011 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir