Hamas’tan sürgün iddiasına yalanlama

Hamas, maddelerinden birinin, örgüt liderlerinin Gazze Şeridi’nden çıkmasını içeren ve Katar tarafından ortaya konduğu önü sürülen yeni bir girişim başlatıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Örgütün liderler kadrosundan Usame Hamdan, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlediği basın toplantısında, “İlkesel olarak bu türden bir girişim yoktur.” ifadelerini kullandı.

“Halk toprağını terk etmediyse, halkı savunan direniş nasıl olur siz düşünün?” diyen Hamdan, direnişin silahsızlaştırılması düşüncesinin gerçekleri idraktan kaynaklanmadığı gibi, direnişin toprağından ayrılmasının da bir yanılsamadan ibaret olduğunu vurguladı.

Hamdan, İsrail medyasının bu girişimle ilgili sözlerinin, sokağın öfkesini ve hiç umursanmadan işgal güçlerinin eliyle evlatlarının öldürüldüğüne tanık olan ailelerin öfkesini dindirmek için yürütülen bir dezenformasyon ve aldatmaca operasyonu olduğunu dile getirdi.

Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların tam olarak son bulmadan herhangi bir esir takasının kabul edilmeyeceğinin altını çizen Hamdan, şu ana kadar herhangi bir girişimden söz edilmediğini ve pozisyonlarını koruduklarını arabuluculara net bir görüşle sunduklarını kaydetti.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x